byliny cebulowe

Znaczna część śladu węglowego konwencjonalnej wołowiny pochodzi od rosnącego zboża do karmienia zwierząt, co wymaga nawozów paliw kopalnych opartych, pestycydy i transport.

Trawa jest rośliną wieloletnią. Podczas obracania bydło na trawie, wypas cięcia ostrza, które stymulują wzrost nowych, podczas gdy deptanie pomaga nawozu pracy i innych gnijącej materii organicznej w glebie, przekształcając go w bogatej próchnicy. Korzenie rośliny również pomóc w utrzymaniu zdrowia gleby poprzez zatrzymywanie wody i mikroorganizmów, a zdrowa gleba zachowuje dwutlenek węgla pod ziemią i z atmosfery. Poprzez wypasu rotacyjnego, degradacja gruntów można odwrócić, odwracając martwą glebę pod kwitnącej łąki.

Ponadto, rolnicy nie muszą korzystać z nawozów i pestycydów, aby utrzymać swoje pastwiska i nie potrzebują energii do produkcji, co ich zwierzęta jedzą inne niż to, co się uwolnić od słońca.

Kiedy można umieścić krowę, gdzie należy – na trawie, że krowa nie staje się tylko do emisji dwutlenku węgla, ale węgiel-ujemne. Naukowcy szacują, że przy odpowiednim zarządzaniu, farmerzy i hodowcy mogą osiągnąć wzrost o 2% w poziomach gleby węgla na istniejących rolnych, pastwisk i terenów pustynnych w ciągu następnych dwóch dekad. (Uwaga: Szacuje się, że wzrost o 1% w stosunku do ogromnych areałów może być wystarczający, aby uchwycić łączną równowartość emisji gazów cieplarnianych na świecie).

Bottom Line

Nie bój się zawierać pewne wołowiny w diecie. Wołowina ma wielkie korzyści żywieniowe i brak jest dowodów nasyconego spożycie tłuszczu i zwiększone ryzyko chorób serca i udaru mózgu. Jednak to nie jest przepustką do jedzenia stek 16 uncji każda noc. Ze względu na różnice metabolicznych i genetycznych, wiele osób nie będzie dobrze na dieta bogata w tłuszcze nasycone; W rzeczywistości, większość wymaga tylko małych i umiarkowanych ilości nasyconych kwasów tłuszczowych w diecie.

Czy wołowina jest dobre, czy nie, zależy od tego, jak ogromnie zwierzę jest podniesiony. Dlatego należy unikać handlowej, kukurydza karmione wołowiny. Nie bierze rocket science, aby zobaczyć, że zdrowie jest nierozerwalnie związane ze zdrowiem zwierząt można jeść. Więc dlaczego nie chcesz jeść chore bydło wstrzyknięto antybiotyków i hormonów wzrostu i karmiono zmodyfikowaną genetycznie ziarna / kukurydza spryskane pestycydów i herbicydów?

Kup organicznych, karmionego trawą, wołowiny, że nigdy nie było corn- lub ziarno karmione. Są one nie tylko przyjazne dla środowiska, są również zdrowsze i smaczniejsze. Prawdą jest, że trawa-fed beef jest dużo droższe, ale to, co jest dobre zdrowie dla ciebie warte? Wszyscy ustalenie priorytetów w naszym życiu, więc jakie są twoje?

Artykuł dzięki: