byliny wiosenne

byliny wiosenne

Istnieją znaczne różnice w profilu żywienia między trawą karmione i kukurydzy karmione wołowiny. Trawy karmione wołowiny posiadać:

Znacznie wyższy poziom kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA i DHA). Stosunek kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6 w trawy karmione wołowiny są około 1: 1, podczas gdy w kukurydzy karmione wołowiny, 01:20. Pamiętać, omega 3 zmniejsza zapalenie i jest niezbędny do mózgu i serca, a nadmierne omega-6 promuje proces zapalny i są związane z otyłością, cukrzycy, raka i zaburzeń immunologicznych.

Pięciokrotnie sprzężony kwas linolowy (CLA). W badaniach na zwierzętach, CLA okazał się być silnym w walce z rakiem substancji. CLA jest również sprzedawana jako dodatek w sklepach ze zdrową żywnością dla redukcji tkanki tłuszczowej i utratę masy ciała.

Wyższy poziom beta-karoten, witamina E i inne silne przeciwutleniacze. Tłuszcz w trawie karmione wołowina żółtego koloru wynikającego z obecności beta-karoten, natomiast kukurydzy karmione wołowina witaminy niedoborem pasty bieli.

byliny wiosenne

Jeśli kupujesz „organiczny” wołowinę, nie automatycznie zakładać, że bydło w 100% trawy karmione. „Organic” oznacza bydło nie otrzymali antybiotyki i hormony wzrostu i są podnoszone na ziarna organicznych i trawy bez użycia pestycydów i herbicydów. Uważaj na tak twierdził wołowiny „karmione trawą”, który został „ziarna wykończone” (zwykle w małych czcionek na opakowaniu). Wykończenie odnosi się do ostatnich 90-160 dni przed ubojem. Przez karmienia bydła z kukurydzy / zboża, ich dokarmiać i dojrzewają szybciej; Niestety, poziom ważnych składników odżywczych, takich jak Omega-3 i CLA również zmniejszy się drastycznie. Dlatego zawsze szukać wołowiny organicznej, która jest 100% trawy karmione.

Czy karmionego trawą, wołowiny przyjazna dla środowiska?

Trawy karmione wołowina ma znacznie lżejszy emisji dwutlenku węgla niż konwencjonalne wołowiny.
Artykuł dzięki: